Gdzie lepiej ubiegać się o kredyt – w banku czy prywatnej placówce?

Na ogół o uzyskiwaniu ponadprogramowych finansów w formie wierzytelności mówi się że jest to zapożyczenie lub kredyt. Niemniej jednak warto oddzielić te dwa pojęcia - przypisując im w związku z tym podmioty u których ubiegamy się o zastrzyk pieniężny.

Przede wszystkim o pożyczkę staramy się jedynie w podmiotach pozabankowych - zazwyczaj są to prywatne działalności albo osoby fizyczne posiadające dostateczny fundusz. Porozumienie obowiązuje w oparciu o Kodeks Cywilny. Natomiast jeżeli mowa o kredytach - powinniśmy wiązać z tym sformułowaniem jedynie banki i Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe działające na bazie prawa bankowego. W tym wypadku finanse na kredyt realizowane są ze środków zdeponowanych przez pozostałych klientów.

W wielu przypadkach na przeszkodzie wzięcia kredytu w banku staje ta sama sprawa. Banki chcą mieć pojęcie na jaki cel potrzebne są nam finanse o które się ubiegamy i lubią mieć wgląd do realizacji naszego zamysłu kredytowego. Jeżeli mowa o pożyczkach w innych instytucjach - nie podajemy zamiaru pozyskiwania pożyczki. Ponadto pożyczki mogą zostać wydane nam w postaci gotówki czy przelewu bankowego. Struktura bankowa natomiast opiera się tylko na przelewach na podane konto wierzyciela.

Na jakiej zasadzie są sporządzane umowy w obu odmianach zaświadczania usług kredytowych? Warto rozpocząć od tego, że umowy różnią się od siebie w dużej mierze. Umowa o pożyczkę może pozostać zapisana albo zawarta w formie ustnej ale wyłącznie poniżej 500zł. Strony zawierające umowę mają tutaj znaczne pole do negocjacji, ponieważ podpisując umowę wolno określić również okres spłaty pełnej wierzytelności jak i cenę kompletnej pożyczki. Poza tym kredytodawca nie kontroluje swojego wierzyciela w BIK-u. W ten sposób pożyczka zapewnia obszerne pole manewru i autonomię.

Kredyt który udostępnia nam bank jest unormowany podpisaną przez obie strony w umowie, pod rygorem odejścia od postanowień w przypadku niedotrzymania warunków z jednej ze stron. W tym momencie określane są reguły i czas spłaty całego zobowiązania, i tak kluczowe elementy jak prowizje i odsetki. Na umowie prymarnej znajdują się też reguły zmian warunków tejże umowy.

-Pożyczka pod zastaw

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości

-Pożyczka pod zastaw mieszkania

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości – o czym należy pamiętać?

-Jakie warunki musimy spełniać aby otrzymać kredyt w banku?