Czy można uzyskać pożyczkę, nie wykazując dochodów?

Wykazanie odpowiednio wysokich dochód w celu uzyskania pożyczki w banku nie zawsze jest proste. Wielu przedsiębiorców uzyskuje dochody nieregularnie lub ich firmy zbyt krótko działają na rynku, by wykazać się odpowiednio bogatą historią działalności. Niezależnie od przyczyny braku możliwości wykazania dochodów warto wiedzieć, że banki nie są instytucjami na które firmy są skazane. A pozabankowe rozwiązania finansowe często oferują znacznie większą elastyczność i znacznie więcej możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

Prywatna pożyczka pozabankowa - jak działa?
Instytucje pozabankowe mają w swojej ofercie produkty, które pozwalają sfinansować dobrze przemyślane i zaplanowane przedsięwzięcia jedynie w oparciu o zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Wysokość możliwej kwoty finansowania zależy od wartości nieruchomości, jednak generalnie może to być nawet kwota 1 mln PLN. Dodatkową zaletą tak elastycznych produktów jest brak obciążenia historii kredytowej w BIK, BIG czy KRD. Sprawia to, że przedsiębiorcy uzyskują możliwość finansowania bieżących potrzeb przy jednoczesnym zachowaniu możliwości nawiązania późniejszej współpracy z bankiem. Zawsze może się zdarzyć, że sytuacja danego przedsiębiorcy ulegnie zmianie, a wtedy nie jest wykluczone, że wciąż istniejące możliwości pozwolą na sprawną realizację kolejnych inwestycji.

Dlaczego pożyczki od pozabankowych instytucji są tak szybkie?
Ponieważ weryfikacja zdolności kredytowej następuje w oparciu o posiadaną własność (działka, dom, mieszkanie, ale może to być również samochód) nie jest konieczne szczegółowe analizowanie dochodów firmy ani jej historia kredytowa. W praktyce oznacza to, że nawet w pierwszym dniu prowadzenia działalności gospodarczej można uzyskać dodatkowe środki na realizację celów firmy.