Pożyczka bez BIK? Tak, to możliwe.

Jeżeli prowadzimy odpowiednio duży biznes to z pewnością konsekwentna realizacja naszych śmiałych planów wymaga ogromnych nakładów finansowych. Biznes plan oparty na zdroworozsądkowej analizie potencjalnego rozwoju rynku, na którym operujemy, zagwarantuje nam stabilne i pewne zyski. Nie oznacza to bynajmniej, że zawsze bez trudu uzyskamy konieczne finansowanie nawet najlepszych pomysłów.

Kiedy wykorzystać kredyt pomostowy?
Mając przed sobą kilka etapów inwestycji jest wysoce prawdopodobne, że przed pierwszym z nich, bądź w trakcie realizacji dużego przedsięwzięcia zabraknie nam odpowiednio wysokich funduszy by utrzymać płynność finansową całej operacji. Jest to zupełnie normalne i jest to codzienność większości przedsiębiorców. Gdyby Netflix w początkach swojej działalności nie uzyskał kilkukrotnie dofinansowania z zewnątrz, z pewnością nie byłby dzisiaj tak dużą i prężną firmą. Może się zdarzyć w takiej sytuacji, że mamy inwestora zainteresowanego naszym przedsięwzięciem i jesteśmy praktycznie pewni, że odpowiednio wysoki zastrzyk gotówki jest w drodze, tylko właśnie… Kiedy?

Czas - wróg czy sprzymierzeniec?
Długi okres oczekiwania na dofinansowanie z dużej instytucji może skutecznie zniechęcić do realizacji przedsięwzięcia i postawić całą operację pod znakiem zapytania. W takiej sytuacji warto rozważyć współpracę z pozabankową instytucją finansową. Pożyczka prywatna bez BIK jest bardzo opłacalnym i bezpiecznym rozwiązaniem, jeżeli będzie zabezpieczona hipoteką.

Hipoteka pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka podejmowanego przez inwestora, dlatego profesjonalny biznes plan może się okazać zupełnie wystarczający do uzyskania nawet 1 miliona PLN pożyczki. W takiej sytuacji można śmiało zrezygnować z dodatkowych i czasochłonnych weryfikacji w BIK czy BIG. Toporne i ociężałe procedury banków mogą sprawić, że nie tylko czas będzie naszym wrogiem, ale również wysokość dofinansowania może być znacznie poniżej oczekiwań. I trudno dopatrywać się tutaj logiki: jak ma się udać inwestycja przy finansowych niedostatkach?

Pożyczka hipoteczna - dla kogo?
Aby uzyskać ten rodzaj pożyczki musimy być w posiadaniu dowolnej, zbywalnej nieruchomości. Może to być atrakcyjna działka, wolno stojący dom czy nawet przestronne mieszkanie. Oczywiście, nie mogą być one zabezpieczeniem innych zobowiązań. Wszystkie informacje w księgach wieczystych muszą odpowiadać aktualnemu stanowi prawnemu. Obecnie większość informacji można zweryfikować elektronicznie, a w przypadku konieczności modyfikacji treści księgi wieczystej należy złożyć wniosek w odpowiednim wydziale Sądu Rejonowego.