Pożyczka hipoteczna dla firm

Każda firma rozpoczynająca działalność gospodarczą dysponuje kapitałem na start. Jego wysokość zależy od wybranej dziedziny działalności gospodarczej. Czasami wystarczy zainwestować kilka tysięcy w sprzęt, czasami potrzebne są znacznie większe kwoty. Dodatkowo potrzebne są środki na pokrycie kosztów bieżącej działalności, nim zacznie ona przynosić zyski. Przedsiębiorcy mogą rozwiązać te problemy dzięki pożyczce hipotecznej dla firm.

Co to jest pożyczka hipoteczna?

Wszyscy wiedzą co to jest kredyt hipoteczny. Wiadomo, że można wykorzystać go na zakup mieszkania lub budowę domu. do momentu spłaty kredytu hipoteka nieruchomości jest obciążona, kwota kredytu wypłacana jest na konto sprzedawcy lub wypłacana w transzach kredytobiorcy na podstawie przedstawionych faktur.

Pożyczka hipoteczna działa trochę inaczej, pożyczkobiorca przyznaną kwotę otrzymuje w gotówce i może przeznaczyć je na dowolny cel. I jest to największa jej zaleta. Firma nie będzie wymagała żadnych deklaracji ani faktur. Niskie oprocentowanie i długi okres spłaty pozwalają dopasować wielkość rat do możliwości budżetu.

Pożyczka hipoteczna dla firm

To oferta skonfigurowana pod kątem firm rozpoczynających działalność, chcących dalej rozwijać się dzięki inwestycjom i startupów. Każda z nich potrzebuje środków na rozwój i inwestycje. Szansą są pożyczki hipoteczne dla firm.

Pożyczkę hipoteczną dla firm może uzyskać firma lub jej właściciel. Warunkiem jej uzyskania jest posiadanie nieruchomości, która jest zabezpieczeniem spłaty zobowiązania. Nieruchomość może być obciążona innymi zobowiązaniami finansowymi.

Musi także być wyceniona, bo to od jej wartości zależy wysokość udzielonej pożyczki, maksymalnie może wynosić 1 mln złotych. To kwota w zupełności wystarczająca na rozwinięcie działalności i uzyskanie jej całkowitej rentowności.

Sprzyjają temu także niskie oprocentowanie i długi okres spłaty. W sumie przekłada się to na niższe raty. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej może wynosić zaledwie 4,9% w skali rocznej, co jest bardzo atrakcyjną propozycją na rynku finansowym. Pozwala na pozyskanie niezbędnych środków na rozwój i rozwiniecie skrzydeł. Nie bez znaczenia jest również możliwość zachowania niezależności podmiotowej.