Pożyczka pod zastaw nieruchomości – o czym należy pamiętać?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

może być wygodną formą uzyskania środków dla osób z trudną sytuacją finansową lub poszukujących dodatkowego finansowania, którzy nie chcą wziąć kredytu bankowego.

Firmy oferujące takie pożyczki nie sprawdzają klientów w rejestrach dłużników, dzięki czemu osoby z długami nie są wykluczane z otrzymania pieniędzy. Trzeba jednak zachować dozę ostrożności szukając ofert pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Pożyczkę pod zastaw nieruchomości najlepiej brać tylko od firm, nie osób prywatnych. Zanim zdecyduje się na ubieganie o pożyczkę, trzeba dobrze sprawdzić rzetelność i wiarygodność pożyczkodawcy. Należy sprawdzić, ile lat firma działa na rynku i czy cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Nie powinno się ufać firmom oczekującym przedpłaty.

Pamiętajmy, by zawsze dokładnie przeczytać umowę – zwłaszcza treści napisane małym druczkiem. Bardzo istotne jest, aby transakcja była bezpieczna i szybka oraz by zabezpieczanie było adekwatne do udzielanej pożyczki – w przypadku małych kwot będzie to wpis w IV dziale KW.

 

-Pożyczka inwestycyjna

-Pożyczka pod zastaw

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości

-Pożyczka pod zastaw mieszkania

-Gdzie lepiej ubiegać się o kredyt – w banku czy prywatnej placówce?