Pożyczka pod zastaw

Pożyczka pod zastaw nieruchomości może zostać zaciągnięta zarówno przez firmy, jak i osoby potrzebujące zastrzyku gotówki. Co możemy zastawić w tym przypadku? Jakie możliwości daje taka pożyczka?

Zastaw nieruchomości

Jedną z głównych zalet pożyczki pod zastaw nieruchomości jest to, że wnioskować o nią może każdy - nawet osoby zadłużone, bezrobotne, emeryci, czy renciści. Takie osoby nie uzyskają kredytu w banku, dlatego często jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki w firmie pozabankowej, zastawiając daną nieruchomość. Nieruchomością w tym przypadku może być działka budowlana, mieszkanie, dom, czy nawet grunt rolny. To także dobra alternatywa dla każdego, kto potrzebuje znacznie więcej gotówki niż oferowana kwota przez firmy chwilówkowe. Pożyczka pod zastaw nieruchomości da wielu osobom możliwość wyjścia z długów i utrzymania stabilnego poziomu finansów.

Pożyczka bez zaświadczeń

Wiele firm pożyczkowych oczekuje od klienta podczas zaciągania takiej pożyczki jedynie okazania dowodu osobistego i dokumentów, które potwierdzą własność danej nieruchomości. W tym przypadku nie zostaniemy sprawdzeni w BIG, KRD, czy BIK, co jest sporą zaletą. Dla osób nie posiadających stałego dochodu takie rozwiązanie często jest jedynym wyjściem w kłopotów finansowych. Warto przed zaciągnięciem pożyczki pod zastaw nieruchomości określić, czy będziemy mieli możliwość spłaty zadłużenia, aby nie wpakować się w dodatkowe kłopoty. Podpisanie umowy zazwyczaj odbywa się w placówce danej firmy pożyczkowej, która powinna także przedstawić klientowi dodatkowe warunki umowy i koszty z nią związane. Taka pożyczka jest regulowana przepisami prawnymi, dlatego nie ma w niej żadnych nieprawidłowości i zagrożeń.

Jeśli pragniemy uzyskać dodatkową gotówkę, jednak nie posiadamy zdolności kredytowej, poszukajmy ofert firm pozabankowych oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości. Niewiele formalności i szybkie otrzymanie pieniędzy jest w tym przypadku dodatkową korzyścią. Pamiętajmy o terminowych spłatach zadłużenia.

-Pożyczka inwestycyjna

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości

-Pożyczka pod zastaw mieszkania

-Pożyczka pod zastaw nieruchomości – o czym należy pamiętać?

-Gdzie lepiej ubiegać się o kredyt – w banku czy prywatnej placówce?